Moją misją jest inspirowanie do zdrowego odżywiania

Maciej Bońkowski

Jestem dietetykiem z wykształcenia i zamiłowania. Swoją pasję przekuwam w praktykę, a tę na podłożu dietetycznym prowadzę już blisko 9 lat. Moją misją jest inspirowanie do zdrowego odżywiania, a także odczarowanie słowa dieta, jako czegoś pełnego wyrzeczeń. Bo zdrowy styl życia może, a nawet powinien być przyjemnością. Ukończyłem w 2006 roku studia magisterskie o specjalności Żywienie Człowieka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, a na dalsze etapy kształcenia przypadały kolejno następujące po sobie studia podyplomowe z żywienia człowieka i promocji zdrowia, zdrowia publicznego oraz realizowane obecnie studia podyplomowe z zakresu dietetyki chorób wewnętrznych i metabolicznych. Uczestniczyłem także w wielu szkoleniach i kursach doszkalających prowadzonych przez dietetyków klinicznych oraz wykładowców uczelni medycznych, dzięki którym mogłem zdobytą wiedzę przenosić na nurt pracy z pacjentem.
Dyplomy
W 2014 i 2015 roku spod wspólnego, mojego i Marcina Majewskiego pióra, wyszły dwie pozycje książkowe dotyczące żywienia w dnie moczanowej oraz żywieniu we wzdęciach, które notują dość dobre opinie i cieszą się nadal sporym zainteresowaniem wśród czytelników. Obecnie współpracuje z Fundacją Hospicyjną w Świnoujściu. W ramach programu „Poprawa jakości życia pacjentów onkologicznie i ich rodzin na terenie miasta Świnoujście ” zajmuje się dietoterapią osób chorych onkologicznie oraz edukacją prozdrowotną.



Moje plany dietetyczna opierają się głównie na lokalnych i sezonowych produktach, a jednocześnie pokazują nowe smaczne spojrzenie na jedzenie. Dlatego jeśli gubisz się w gąszczu informacji w Internecie, waga zamiast w dół, ciągle wzrasta, chorujesz i nie wiesz, które produkty są dla Ciebie dobre zaprasza na konsultacje dietetyczne dotyczące poniższych jednostek chorobowych:

1. Nadwaga i otyłość
2. Niedowaga i niedożywienie
3. Insulinooporność
4. Cukrzyca typ 2
5. Nadciśnienie tętnicze
6. Dna moczanowa
7. Choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność)
8. Choroby przełyku (refluks przełykowo-żołądkowy NERD, GERD)
9. Choroby żołądka (choroba wrzodowa, stan po resekcji żołądka i operacjach bariatrycznych
10. Choroby trzustki (ostre zapalenie trzustki, przewlekłe zapalenie trzustki)
11. Choroby wątroby (ostre zapalenie wątroby, przewlekłe zapalnie wątroby, marskość wyrównana wątroby, niealkoholowe stłuszczenie wątroby NAFLD)
12. Choroby dróg żółciowych
13. Choroby jelit (w tym zespół jelita drażliwego, SIBO, wrzodziejące zapalenie jelita grubego)
14. Choroby z niedokrwistości (anemia)
15. Niedobory żywieniowe

Dyplomy/certyfikaty

sunshirtheart-pulseleaf linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram